Twoja encyklopedia medykamentów

Żeń-szeń dla zdrowia i witalności

Napisane przez dnia 17-Czerwiec-2014 w Medycyna | Brak komentarzy

Żeń-szeń dla zdrowia i witalności

Brak energii, chroniczne zmęczenie oraz spadek libido może być skutkiem wielu dolegliwości. Jednak często jest to po prostu brak pewnych składników w diecie, które mają wpływ na te aspekty życia. Z pomocą mogą przyjść różne suplementy diety, które uzupełniają organizm w niezbędne witaminy i składniki mineralne. W naszych czasach stosujemy właśnie suplementy diety. Jednak w czasach starożytnych stosowano wyłącznie naturalne produkty, których działanie opierano na długim stosowaniu.Żeń-szeń dla zdrowia i witalności – galeria

witaminy dla niemowląt

Foto: pixabay.com

Jednym z nich jest żeń-szeń, który był kiedyś uznawany za lek na wszystkie dolegliwości. Żeń-szeń to roślina, która zawiera w sobie ginzenozydy. Są to biologicznie aktywne składniki, które świetnie wpływają na transport tlenu w organizmie, jak też jego wykorzystanie. Według badań powstrzymują tworzenie się zakrzepów oraz poprawiają metabolizm składników energetycznych. Dlatego właśnie żeń-szeń jest szczególnie polecany dla osób, które pragną poprawić swoją witalność, poczuć przypływ energii. Na rynku dostępny jest suplement diety Żeń-szeń Vita Complex.

Zawiera on między innymi ekstrakt…

Zawiera on między innymi ekstrakt z żeń-szenia amerykańskiego, ekstrakt z żeń-szenia koreańskiego oraz dodatkowe witaminy, jak A, D, E, C i z grupy B. Producent preparatu poleca go osobom, którzy wykonują ciężką pracę fizyczną oraz umysłową, a także sportowcom i osobom w średnim i podeszłym wieku. Często żeń-szeń stosują osoby, które czują się przepracowane. Niektórzy uważają, że żeń-szeń warto stosować, jako wspomaganie przy braku satysfakcji z życia seksualnego.

Lekarze polecają go także osobom z wysokim poziomem cholesterolu oraz przy cukrzycy i problemami z wątrobą. Jednak w tych przypadkach zawsze należy skonsultować się ze swoim lekarzem. Żeń-szeń Vita Complex należy stosować regularnie oraz przez dłuższy czas. Tylko wtedy można zauważyć jego działanie. Suplementu nie należy podawać dzieciom oraz kobietom w ciąży i karmiącym. Najlepiej jest zażywać go w godzinach porannych. Wieczorem bowiem może spowodować bezsenność.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>