Twoja encyklopedia medykamentów

Woda bogata w minerały

Napisane przez dnia 5-Sierpień-2013 w Pozostałe | 1 komentarz

Woda bogata w minerały

Picie wody staje się w naszym kraju coraz bardziej popularne, co wynika zapewne z propagowania zdrowego stylu życia. Od pewnego czasu Polacy zaczęli coraz liczniej uprawiać sporty, dbać o dietę i pić zalecane normami ilości wody dla utrzymania odpowiedniego stanu zdrowia. Jest to dobra tendencja, choć jeszcze nie do końca prawidłowa.Galeria

Polacy starają się, ale nie zawsze robią to tak, jak powinni, Wynika to z naszej ciekawej cechy narodowej, jaką jest przekonanie, że wszystko wiemy najlepiej. Tego typu podejście sprawia, iż nie czytamy, nie zdobywamy informacji, tylko postępujemy tak, jak nam się wydaje najlepiej. W ten sam sposób wybieramy wodę do picia.

Dla naszych rodaków wody źródlane…

Dla naszych rodaków wody źródlane utożsamiane są z najlepszymi i najzdrowszymi, jakie są dostępne w sprzedaży. Często zdarza się, że to właśnie woda źródlana wybierana jest chętniej niż mineralna, co bywa oczywistym zafałszowaniem rzeczywistości. Przez samo skojarzenie z tym, co pochodzi ze źródła i jest dzięki temu idealnie czyste, samo w sobie powinno być zdrowe. Niestety czystość wody to nie wszystko, bo takie napoje możemy mieć nawet czerpiąc z domowego kranu i filtrując.

Problem w tym, aby woda źródlana, którą pijemy dostarczała nam też składników mineralnych. Odżywianie się we współczesnym świecie pozostawia wiele do życzenia i nawet, jeśli staramy się właściwie komponować posiłki to niedobór minerałów wynika chociażby ze sposobu uprawy warzyw i owoców czy procesów produkcyjnych. Źródlana woda do picia to doskonały sposób na uzupełnienie tych składników.

1 komentarz

Przyłącz się do dyskusji i dodaj komentarz.

  1. Amanda_

    Ja lubię bardzo pić wodę mineralną, ponieważ jest ona bardzo zdrowa. Wybieram zawsze wodę, która jest bogata w wapń i inne minerały. Codziennie wypijam jej minimum 1,5 litra.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>