Twoja encyklopedia medykamentów

Walka z obrzękami

Napisane przez dnia 17-Listopad-2014 w Medycyna | Brak komentarzy

Walka z obrzękami

Obrzęki to istna zmora osób obojga płci w różnym wieku. Często pojawiają się dopiero na starość, ale w zasadzie grożą wszystkim tym osobom, które mają na co dzień mało ruchu i które dużo czasu spoczywają za dnia pozycji siedzącej – czy to za biurkiem, czy za kierownicą samochodu. Typowe obrzęki są najczęściej skutkiem zwiększenia się przestrzeni wodnej śródnaczyniowej i jednocześnie zwiększonego i nadmiernego przedostawania się płynu z łożysk naczyniowych do przestrzeni pozanaczyniowej, czyli międzykomórkowej.


żylaki odbytu

Foto: pixabay.com

Innymi słowy – jest wówczas za dużo…

Innymi słowy – jest wówczas za dużo wody tam, gdzie jej być w zasadzie nie powinno. Zwiększenie tej ilości płynu śródnaczyniowego może być bezpośrednim powodem tworzenia się zastojów, a więc i zwolnienia przepływu krwi i limfy w naczyniach, naczynkach i żyłach( typowo przy niewydolności krążenia ), lub utrudnienia przesączania w kłębkach nerkowych( częste m. in. przy chorobach nerek ).

Zawsze takie podniesienie poziomu przesączania się płynów z łożyska naczyniowego do przestrzeni wodnej nie naczyniowej jest następstwem nadmiarowego przedostawania się tego płynu poprzez ściany naczyń włosowatych przy wzmożonym ciśnieniu w naczyniach, a czasem i zmniejszania się ciśnienia onkotycznego białek w łożysku naczyniowym w stosunku do ciśnienia w płynie pozakomórkowym. Efekty. Ciężkie, opuchnięte nogi, żylaki, które można już leczyć tylko operacyjnie, no i oczywiście bóle.

żylaki odbytu

Foto: pixabay.com

W skrajnych przypadkach obrzęki zastoje utrudniają nawet zwykłe, codzienne chodzenie. Co więc możesz zrobić, by temu zapobiec. Przede wszystkim staraj się mieć dużo ruchu – najlepiej godzinę dziennie. Jeśli to jednak niemożliwe, efekty przyniesie też ruch podejmowany nawet co 2-3 dnu, byleby w ogóle był. Można też wspomóc się farmakologicznie – idealnym lekiem na te problemy jest cyclo4dios, który nie tylko usuwa obrzęki, ale również skutecznie im zapobiega.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>