Twoja encyklopedia medykamentów

Sposób na życie – zielona herbata

Napisane przez dnia 2-Listopad-2013 w Pozostałe | 1 komentarz

Sposób na życie – zielona herbata

Nie wszyscy wiedzą, że kolebką zielonej herbaty są Chiny. Herbata zielona ma także znaczenie w innych krajach Azji. Jak powstaje ten zacny napój. Herbata zielona jest produkowana w wyniku niewielkiej oksydacji liści chińskiej herbaty. Dlaczego jej spożycie jest tak ostatnio modne.Galeria

płyn do prania

Foto: pixabay.com

herbata teekanne

Foto: pixabay.com

herbata teekanne

Foto: pixabay.com

Można powiedzieć, że liściasta herbata zielona to samo zdrowie. Niektórzy uważają, że herbata zielona potrafi spowodować długowieczność. Przede wszystkim liściasta herbata zielona może pomóc spalić tłuszcz. Wykazano, że dzięki spożyciu tego trunku, nawet podczas lekkiej aktywności fizycznej, można szybciej pozbyć się tkanki tłuszczowej. Jest to więc znakomita wiadomość dla ludzi zmagających się z nadmiernymi kilogramami.

Pamiętajmy jednak, że samo spożywanie napoju nie…

Pamiętajmy jednak, że samo spożywanie napoju nie spowoduje schudnięcia, jednak powinno wspomóc ten proces. Bardzo dużo więc zależy od nas. Uważa się, że herbata zielona chroni także przed rakiem, a także może obniżyć zły cholesterol w naszym organizmie. Nie są to jednak teorie sprawdzone pod kątem naukowym. Jednego można być pewnym – ten liściasty napój jest zdrowy i wpływa korzystnie na cały nasz organizm. Wszystko to, co otrzymywane jest w naturalny sposób jest najwłaściwsze dla człowieka.

Aby czuć się dobrze( nawet jeśli będzie to miało charakter placebo )spożywajmy ten dobry płyn z Chin. Należy również podkreślić, że herbata zielona jest niezwykle smaczna. Jej delikatny smak ma wielu wielbicieli i amatorów. Spotkamy się również z owocowymi odpowiednikami tego zielonego płynu. Czas więc na ucztę dla zmysłów!.

1 komentarz

Przyłącz się do dyskusji i dodaj komentarz.

  1. Elena

    Ja lubię bardzo pić zieloną herbatę, ponieważ ma ona właściwości oczyszczające. Smak jest także bardzo dobry. Codziennie piję tą herbatę. Wybieram liściastą.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>