Twoja encyklopedia medykamentów

O testach na owulację

Napisane przez dnia 7-Wrzesień-2013 w Pozostałe | Brak komentarzy

O testach na owulację

Warto wiedzieć, iż precyzyjniejsze określenie momentu płodności( jajeczkowania )jest ważnym celem określenia terminu współżycia, dzięki któremu można zajść w ciążę. Można to dość precyzyjnie ustalić poprzez test owulacji. Dzięki ich zastosowaniu możną zaplanować ciążę, czy nawet zaplanować płeć maluszka.Wykorzystując test na owulację kupiony…

Wykorzystując test na owulację kupiony w aptece można samemu w domu określić najbardziej płodne dni w naszym cyklu. Warto dodać, że stosując tego rodzaju testy można powiększyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę z 12 procent do nawet 35 procent. Trzeba wiedzieć, iż test owulacji stosuje się celem wczesnego odkrycia piku LH( który zawsze ma miejsce 36 godzin przed samą owulacją ). Taki test wykrywa czas owulacji, przed samym jej wystąpieniem, a to z kolei daje szanse na maksymalne zwiększenie szans na zajście w ciążę.

Trzeba wiedzieć, że płodny okres każdej kobiety trwa od pozytywnego wyniku, jaki dał test owulacji przez 36 godzin. I dlatego współżycie w tym czasie to bardzo wysoka szansa na zajście w ciążę. Na zakończenie trzeba zaznaczyć, iż test owulacyjny – strumieniowy to jeden z najwygodniejszych testów, który jest dostępny na rynku.

O testach na owulację – galeria

dni płodne

Foto: pixabay.com

dni płodne

Foto: pixabay.com

Jak się okazuje – nie wymagają one pobierania moczu, a ponadto zanurzania pasków czy jakiegoś zakrapiania. Wystarczy tylko ten test umieścić w moczu. Jeśli zatem zależy nam na wiarygodnych wynikach, które dają testy na owulację, to warto wybrać się do najbliższej apteki i zapytać o testy strumieniowe. Wykonując taki test będziemy mieć pewność, że współżyjąc akurat w tych dniach zajdziemy w ciążę.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>