Twoja encyklopedia medykamentów

Leczenie w okresie karmienia piersią

Napisane przez dnia 20-Marzec-2014 w Medycyna | Brak komentarzy

Leczenie w okresie karmienia piersią

Ciąża i później czas karmienia piersią są dla kobiety i jej organizmu okresem szczególnym. Z racji tego, że to co mama przekazuje swojemu organizmowi, przekazuje także swojemu dziecku. Dlatego należy w tym czasie zwracać szczególną uwagę nie tylko na to co się je czy pije, ale także na to jakie leki się zażywa. W okresie ciąży kobieta gdy poczuła się źle udawała się do lekarza na konsultację, który przepisywał odpowiednie i bezpieczne dla niej leki.


syrop na kaszel

Foto: pixabay.com

Podczas karmienia piersią również należy…

Podczas karmienia piersią również należy stosować się do tej zasady. Kobieta karmiąca nigdy nie powinna sama podejmować prób leczenia farmakologicznego. Jeśli nic z domowych sposobów nie pomaga, wówczas należy udać się do lekarza. Jednak najpierw dobrze jest wypróbować tak zwane babcine metody leczenia zanim zdecydujemy się na przyjęcie leków. Na przeziębienie pomocny może okazać się sok malinowy, syrop z cebuli albo mleko z miodem i masłem. Gdy stan zdrowia nie ulega poprawie wówczas wizyta u lekarza rodzinnego jest niezbędna. Lekarz przepisze takie środki, które po pierwsze pozwolą wyzdrowieć mamie, a po drugie w żaden sposób nie zaszkodzą dziecku. Niektóre leki negatywnie wpływają na laktację. Środkami mogącymi zaburzać proces laktacji są między innymi niektóre antybiotyki i niesteroidowe leki przeciwzapalne.

dzień matki

Foto: pixabay.com

Również łączenia różnych leków są…

Również łączenia różnych leków są niebezpieczne dla zdrowia matki i dziecka, dlatego tak istotne jest aby nie być samym dla siebie lekarzem, tylko zaufać specjalistom i skorzystać z ich porad. Sam proces przyjmowania leków także jest ważny. Dobrze jest to robić zaraz przed bądź tuż po karmieniu, należy przyjmować małe dawki przez krótki okres czasu i zawsze czytać ulotki.

dzień matki

Foto: pixabay.com

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>