Twoja encyklopedia medykamentów

Kaszel suchy

Napisane przez dnia 6-Czerwiec-2017 w Medycyna | Brak komentarzy

Kaszel suchy

Bardzo częstą dolegliwością zgłaszaną w gabinetach lekarskich jest dokuczliwy kaszel. Może on mieć podwójny charakter. Zwykle na początku choroby pojawia się kaszel suchy, następnie zaś mokry. Niejednokrotnie zdarza się, że jest on na tyle uciążliwy, że uniemożliwia spokojny sen, a także utrudnia oddychanie.


https://conakaszel.pl/category/kaszlopedia/kaszel-suchy/

Foto: pixabay.com

Z reguły kaszel suchy może towarzyszyć infekcjom…

Z reguły kaszel suchy może towarzyszyć infekcjom wirusowym lub bakteryjnym. Bardzo często bywa również objawem alergii i reakcją obronną dróg oddechowych, podrażnionych na przykład dymem papierosowym. Może wiązać się jedynie z niewielkim przeziębieniem lub też z poważniejszymi chorobami jak gruźlica czy zmiany nowotworowe. Kaszel suchy oraz duszności, które pojawiają się podczas wysiłku fizycznego należą do podstawowych objawów związanych z układem krążenia. W związku z tym często zadawanym pytaniem jest: kiedy należy udać się do specjalisty. Otóż, jeżeli kaszel suchy utrzymuje się dłużej niż 3 dni należy się przebadać. Długotrwały kaszel może być bowiem często sygnałem astmy, a wtedy wymaga leczenia pod ścisłym nadzorem lekarza.

sposoby na kaszel

Foto: pixabay.com

Współcześnie istnieje bardzo wiele sposobów na złagodzenie dolegliwości związanych z kaszlem. Wiele osób twierdzi, że odróżnienie rodzaju kaszlu ma zasadniczą wagę przy odpowiednim doborze leku. Obecnie na rynku jest jednak coraz więcej preparatów zarówno na kaszel suchy, jak i mokry. Preparaty wykrztuśne, stosowane w celu pozbycia się niechcianej wydzieliny z dróg oddechowych sprawdzają się bowiem zarówno przy kaszlu mokrym i suchym. Warto pamiętać, że najważniejsze jest stałe nawilżanie śluzówki gardła.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>