Twoja encyklopedia medykamentów

Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne?

Napisane przez dnia 1-Listopad-2013 w Pozostałe | 1 komentarz

Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne?
wakacje bułgaria

Foto: pixabay.com

Okulary przeciwsłoneczne to niezbędny element wakacyjnego stroju. To nie tylko ozdoba do stroju, ale także element ochronny. Wyjeżdżając na wakacje koniecznie należy zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne.Bez nich ani rusz…

pożyczka na wakacje

Foto: pixabay.com

Bez nich ani rusz. Okulary niezbędne są zarówno w góry jak i nad morze. Dlatego nie bagatelizujmy tej sprawy. Okulary przeciwsłoneczne w górach powinny być wyposażone w filtry przeciwsłoneczne. W górach promieniowanie świetlne jest dużo silniejsze niż w dolinach. Wysokość okularów musi wynosić co najmniej 100 UV, tylko tanie będą pochłaniały promieniowanie w niemal 100 procentach. Z kolei okulary przeciwsłoneczne na plaże mogą być nieco bardziej fikuśne, z kolorowymi szkłami.

Jednak najlepszym kolorem jest ciemny odcień,…

pożyczka na wakacje

Foto: pixabay.com

Jednak najlepszym kolorem jest ciemny odcień, bo one najlepiej chronią przed ostrym słońcem. Oprawki okularów powinny osłaniać łuk brwiowy, gdyż to gwarantuje lepszą ochronę wzorku. Ponadto muszą też być dopasowane do twarzy, czyli mają nie uciskać i mają także się nie zsuwać.

1 komentarz

Przyłącz się do dyskusji i dodaj komentarz.

  1. Ada

    Ja zawsze okulary przeciwsłoneczne kupuję u optyka, ponieważ mam wtedy pewność, że mają one doskonałej jakości zamontowane szkła, chroniące przed promieniami UV.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>