Twoja encyklopedia medykamentów

E- papierosy

Napisane przez dnia 3-Sierpień-2013 w Pozostałe | Brak komentarzy

E- papierosy

Wydzielające bezwonny dym i zrobione z plastiku, są e papierosy eleganckim gadżetem, który do niedawna wywoływał ironiczny uśmieszek na twarzach palaczy, a teraz znajduje wśród nich wielu zwolenników. Decyduje o tym przeważająca opinia, że e papierosy nie są tak szkodliwe, jak papierosy z paczki, ponieważ nie zawierają substancji smolistych.


papierosy

Foto: pixabay.com

Mogą być trochę mniej higieniczne, ze…

Mogą być trochę mniej higieniczne, ze względu na ustnik wielokrotnego użytku, ale niewielka to wada, w porównaniu z ryzykiem zachorowalności na nowotwory płuc, jakie stwarzają zwykłe „szlugi”. Na całym świecie, pomimo braku wiarygodnych wyników badań potwierdzających korzystny lub nie wpływ wynalazku na zdrowie, e papierosy wybiera się jako terapię przeciw nałogową, jak też jako modny szpan. Ze względu na wkład nikotynowy, są e papierosy zabronione w niektórych krajach, na przykład w Brazylii.

e papieros

Foto: pixabay.com

W Austrii uważa się je…

W Austrii uważa się je za produkt o przeznaczeniu medycznym. Rewolucyjność, jaką wnoszą e papierosy do życia towarzyskiego polega na tym, że palacz nie musi się już izolować od niepalącego otoczenia. Dym nie szkodzi ludziom przebywającym w pobliżu nałogowca, nie wchodzi w ubrania i nie przenika przez skórę czy włosy.

e papieros

Foto: pixabay.com

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>